بهمن – تکنولوژی نوین- جنین‌بین (Embryoscope)

تکنولوژی نوین- جنین‌بین (Embryoscope)

۰۶, بهمن ۱۳۹۲
سی سرو

embryoscope
فیلم زمان‌گذر (Time-lapse Video) رموز زندگی یک جنین را آشکار کرده و به بارداری زنان کمک می‌کند.
تخمین زده شده است که تقریباً یکی از هر چهار زوج در جهان مشکل باروری دارند. برای برخی از این زوج‌ها تکنولوژی IVF بکار می‌رود تا رؤیای پدر و مادر شدن را به آن‌ها باز گرداند. روش IVF، باروری یک تخم توسط اسپرم در خارج از بدن و در محیط آزمایشگاه است که اگر این باروری، یک جنین تولید کرد آنگاه آن را به درون رحم مادر منتقل می‌کنند. هم اکنون شانس درمان موفقیت‌آمیز با IVF با استفاده از دستگاه جدیدی به نام Embryoscope افزایش یافته است.
از زمان شروع استفاده از IVF در سال 1970، زیر نظر گرفتن جنین‌ها کار دشواری بوده است. برای ارزیابی جنین‌ها، جنین‌شناسان ناچار هستند که آن‌ها را از محیط ایمن انکوباتور خارج و با خطرات محیطی همچون تغییر دما و آلودگی‌ها، مجاور کنند. علاوه بر این، جنین‌ها هر روز فقط یکبار از محیط‌شان بیرون آورده شده و سنجیده می‌شوند که این سنجش، اطلاعات کم و ناقصی را به جنین‌شناسان جهت انتخاب بهترین جنین برای انتقال و داشتن یک بارداری موفق می‌دهد.
اما این مشکلات با استفاده از Embryoscope حل می‌شوند. این وسیله ترکیبی از یک انکوباتور است که شرایط ایده‌آل محیطی را حفظ می‌کند با یک دوربین کوچک که هر 15-10 دقیقه از جنین عکس می‌گیرد و یک فیلم زمان‌گذر از تکامل جنین می‌سازد. این وسیله تماس جنین با محیط بیرون را کاملاً حذف می‌کند و با بکارگیری آن، جنین‌شناسان می‌توانند با حجم بیشتری از اطلاعات تصمیم‌گیری کنند.
من فکر می‌کنم این مهیج‌ترین کشف بزرگ، از زمان آغاز انجام IVF است.
دکتر سیمون فیشل، مدیر مرکز باروری CARE
دکتر سیمون فیشل، مدیر مرکز باروری CARE که از پیشگامان استفاده از روش Embryoscope در سال 2012 در انگلیس است، می‌گوید «من فکر می‌کنم که این مهیج‌ترین کشف بزرگ، از زمان آغاز IVF است». او همچنین عنوان کرد «اطلاعاتی که ما با استفاده از Embryoscope و فیلم زمان‌گذر کسب می‌کنیم، فوق‌العاده است». جنین‌هایی که در همان آغاز، ناهنجاری‌هایی را نشان می‌دهند می‌توانند حذف شوند و نیز با استفاده از الگوریتم‌های شناختی می‌توان مراحل تکامل را تشخیص داد که این باعث می‌شود جنین‌هایی را به رحم بیمار تزریق کنند که بیشترین شانس موفقیت را برای بارداری دارند.
embryoscope2
دکتر فیشل همچنین بیان کرد «ما یک سنجه پیش‌بینی کننده داریم که احتمال اینکه یک جنین بیشترین شانس را برای تولد داشته باشد، به ما می‌دهد. این یک فرآیند پیچیده است که ریاضیات و تکنولوژی بسیار پیچیده‌ای را نیز طلب می‌کند اما استفاده از این فرآیند، حقیقتاً تمام مراحل کار جنین‌شناسان را تغییر خواهد داد. من فکر می‌کنم که این به معنای تغییر چهره روش انجام IVF است».

بدون پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site