Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – تشخیص و درمان سقط مکرر

تشخیص و درمان سقط مکرر

Recurrent Miscarriage
به طور کلی در بیشتر بیماران باید پس از 3-2 بار سقط پیاپی، ارزیابی‌های لازم صورت گیرد. برای ارزیابی سقط مکرر، علاوه بر گرفتن شرح حال و انجام معاینات بالینی، از آزمون‌های زیر نیز استفاده می‌شود:

  • »بررسی کروموزوم والدین
  • »بررسی آنتی‌بادی‌های مؤثر در سقط مکرر
  • »بررسی ترومبوفیلیا
  • »ارزیابی حفره رحم (با تصویربرداری از رحم و لوله‌های رحم)
  • »بررسی کروموزومی جنین
  • »بررسی فلوسیتومتری خون

در بررسي آناتومیک رحم مي‌توان با گرفتن عکس رنگي از رحم به اشکالات آن پي برد که اکثر این مشکلات، با انجام هيستروسکوپي (آندوسکوپي رحم) قابل تشخيص و درمان هستند.
درمان بیماران سقط مکرر با علت ایمونولوژیک شامل مصرف هپارین، آسپرین، ویتامین D، ایمینوگلوبولین تزریقی و یا ترکیبی از این درمان‌ها است.
بحث‌های زیادی در مورد اثربخشی ایمینوگلوبولین تزریقی وجود دارد. در بررسی سیستماتیک و متاآنالیز انجام شده در خصوص اثربخشی ایمینوگلوبولین تزریقی در بیماران مبتلا به شکست مکرر در IVF، نشان داده شده است که استفاده از این روش درمانی به طور مشخصی با افزایش احتمال بارداری پس از انتقال جنین همراه است.

تأثیر تغذیه در سقط مکرر

امروزه محققان بر روی یکی دیگر از دلایل ناشناخته سقط مکرر یعنی تغذیه تمرکز کرده‌اند. پیش از این، بررسی‌ها نشان داده بود که چاقی یا لاغری مفرط تأثیر منفی بر تخمک‌گذاری و باروری دارد و حتی در صورت بارداری نیز ممکن است سبب سقط جنین شود اما آنچه بیش از وزن اهمیت دارد، چربی‌های دور شکم است و از آنجا که این امر کنترل قند خون را تحت تأثیر قرار می‌دهد می‌تواند منجر به سقط جنین شود. داشتن وزن بالا بر تخمدان و آندومتر رحم نیز تأثیر می‌گذارد. هر چه اضافه وزن بالاتر رود کیفیت تخمک‌ها پایین‌تر آمده و رشد جنین را نیز بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد. سقط جنین در چنین افرادی بیشتر دیده می‌شود و تفاوتی بین بارداری طبیعی و مصنوعی وجود ندارد.
به همین دلیل خانم‌هایی که مایل به بارداری هستند، در صورت داشتن اضافه وزن باید ابتدا وزن خود را کاهش دهند. سقط مکرر می‌تواند بر بارداری‌های بعدی نیز تأثیر منفی داشته باشد. به عنوان مثال، تحقیقات نشان داده است زنانی که دچار سقط مکرر می‌شوند، کمبود ویتامین B9 یا اسید فولیک پیدا می‌کنند. در صورتی که این گروه از زنان به طور مرتب انواع ویتامین‌های B را مصرف کنند از سقط پیشگیری خواهند کرد و چنانچه طی دوران بارداری و قبل از آن اسید فولیک مصرف کنند، احتمال سقط جنین تا ۵۷ درصد کاهش خواهد یافت.
از جمله مواد غذایی دیگری که گاهی احتمال سقط جنین را افزایش می‌دهند، قهوه است. در صورتی که میزان مصرف کافئین در روز از ۲۵۰ میلی‌گرم یا دو فنجان قهوه بالاتر رود، احتمال سقط به شدت افزایش می‌یابد. البته باید متوجه مصرف کافئین پنهان هم بود. این کافئین در چای، برخی سوداها و شکلات وجود دارد.

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site