Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – انجماد و ذخیره کردن جنین

انجماد و ذخیره کردن جنین

انجماد جنین

در اغلب موارد درمان ناباروری با روش‌های کمک باروری شامل لقاح خارج رحمی (IVF) یا میکرواینجکشن (ICSI) به دلیل استفاده از داروهای تحریک تخمک‌گذاری و تولید تخمک بیشتر نسبت به حالت عادی، تعداد جنین‌های حاصل نیز بیشتر از تعداد جنین‌های مورد نیاز برای انتقال است. از طرف دیگر، امروزه تحولی اساسی در روش‌های انجماد و نگهداری جنین صورت گرفته به گونه‌ای که امکان نگهداری جنین یا گامت‌ها برای مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه آسیب به آن‌ها فراهم می‌باشد. همچنین با توجه به هزینه فوق‌العاده بالای سیکل درمانی همراه با تحریک تخمک‌گذاری و مشکلات و آسیب‌های احتمالی ناشی از آن، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که جنین‌های با کیفیت مازاد بر انتقال، برای درمان‌های بعدی منجمد شده و در برخی موارد برای اهدا به زوجین دیگر در اختیار مراکز درمان ناباروری قرار داده شود. embyro-storage

مزایای انجماد و ذخیره سازی جنین

زوجین نابارور ممکن است به دلایل زیر تصمیم به انجماد و ذخیره جنین‌های باقیمانده خود بگیرند:

  • عدم نیاز به استفاده از داروهای تحریک تخمک‌گذاری و انجام سیکل درمانی جمع‌آوری تخمک، لذا زوجین می‌توانند جنین‌های ذخیره خود را در مراحل بعدی روش‌های درمانی IVF یا ICSI مورد استفاده قرار دهند.
  • در زوجینی که امکان انجام فرآیند تحریک تخمک‌گذاری و انجام سیکل درمانی جمع‌آوری تخمک به دلایل مختلف میسر نمی‌باشد لذا جنین‌های ذخیره شده در آینده استفاده می‌شوند.
  • زوجین کاندیدای استفاده از جنین اهدایی می‌توانند از جنین ذخیره شده دیگران استفاده کرده و یا در مراکز دانشگاهی برای انجام تحقیقات علمی، جنین‌های ذخیره شده اهدا گردد.
  • برخی بیماران مصرف کننده داروهای سیتوتوکسیک (شیمی درمانی) مانند سرطان که این داروها قدرت باروری را به مخاطره می‌اندازد و این افراد ممکن است قدرت باروری خود را از دست بدهند، قبل از شروع درمان‌های فوق جنین‌های خود را برای استفاده در آینده ذخیره می‌کنند.

مراحل انجماد و ذخیره کردن جنین

  • مرحله اول: قبل از شروع فرآیند انجماد و ذخیره کردن جنین، زوج باید رضایت کتبی خود را اعلام کند و کلیه هزینه‌های انجماد و ذخیره سازی تا زمان معین را پرداخت نماید.
  • مرحله دوم: قبل از انجماد جنین‌ها، غربالگری بیماری‌های عفونی، ایدز و هپاتیت

    B و C برای صاحبان تخمک و اسپرم ایجاد کننده این جنین‌ها انجام می‌شود.

  • مرحله سوم: در طول درمان، جنین‌های مازاد بر انتقال ابتدا منجمد می‌شوند و سپس در درون مخازن محتوی ازت مایع نگهداری می‌شوند. طی انجماد موادی به نام محافظ کرایو (Cryoprotectant) برای محافظت از جنین‌ها، به آن‌ها اضافه می‌شود. در حال حاضر نگهداری جنین ذخیره شده برای مدت زمان طولانی میسر می‌باشد بدون اینکه هیچ آسیبی به آن‌ها وارد شود ولی این نگهداری مستلزم مراجعه سالانه زوجین به مرکز، انجام امور اداری و پرداخت شارژ سالانه نگهداری جنین می‌باشد.
Embyro Storage
Embyro Storage

آخرین مطالب

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site