Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – انتقال جنین

انتقال جنین

انتقال جنین
انتقال جنین زمانی انجام می‌شود که تخمک‌ها برداشته شده، در بخش جنین شناسی بارور شده و مراحل تکامل خود را به طور مناسب طی کرده باشند. این مرحله در روز دوم، سوم و یا پنجم پس از برداشتن تخمک‌ها انجام می‌شود. بسته به شرایط، بین یک تا سه جنین مناسب انتخاب شده و به رحم مادر انتقال می‌یابند.

مراحل انتقال جنین

در حالت معمول، روش انتقال جنین ممکن است شامل موارد زیر باشد:
مرحله 1: دو تا سه روز بعد از باروری تخمک‌ها، جنین‌های مناسب برای انتقال به رحم انتخاب می‌شوند.
اگر سن مادر کمتر از 40 سال باشد، دو یا سه جنین با کیفیت مناسب منتقل می‌شود .
اگر سن مادر بالاتر از 40 سال باشد، امکان افزودن یک جنین دیگر وجود دارد که تمامی این موارد بسته به شرایط جنین و مادر قابل تغییر است (مگر اینکه تخمک‌های اهدایی مربوط به زن دیگری باشد که سن پایین‌تر از 40 سال دارد که در این صورت حداکثر دو جنین منتقل می‌شود).
اگر تعداد جنین‌های با کیفیت بیش از تعداد جنین‌های مورد نیاز برای انتقال باشد می‌توان جنین‌های باقیمانده را به وسیله انجماد، در شرایط خاص برای آینده ذخیره کرد. برخی مواقع نیاز است جنین مدت زمان بیشتری در خارج از رحم کشت داده شود که در آن جنین در روز پنجم و یا ششم باروری در مرحله بلاستوسیست به داخل رحم منتقل می‌شود.
مرحله 2: در این مرحله، یک اسپکولوم (Speculum) وارد واژن می‌شود تا دیواره‌های واژن را از یکدیگر جدا نگهدارد. سپس کاتتر (یک لولۀ بلند، باریک و قابل انعطاف) از گردنۀ رحم وارد رحم می‌شود. جنین‌ها از طریق این لوله وارد رحم خواهند شد.
معمولاً این روش، یک عمل بدون درد بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. در برخی موارد، انتقال جنین تحت هدایت دستگاه سونوگرافی انجام می‌شود باید توجه داشته باشید که هنگام استفاده از اولتراسوند، مثانه شما بهتر است پُر باشد.
مرحله 3: معمولاً توصیه می‌شود که تا چند روز پس از انتقال جنین، یک شیوۀ زندگی آرام و بدون استرس را دنبال کنید. انتقال جنین معمولاً به استراحت مطلق نیازی ندارد و شما می‌توانید زندگی معمول خود را دنبال نمایید. طی دو هفته اول بعد از انتقال جنین، از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید و رانندگی خودداری کنید.
مرحله 4: حدود دو هفته بعد از انتقال جنین، یک آزمایش خون برای تعیین بارداری از شما گرفته می‌شود. اگر جواب آزمایش مثبت باشد حدود دو هفته بعد سونوگرافی خواهید داشت تا تعداد جنین‌های جایگزین شده در رحم شما مشخص گردد.

پس از عمل انتقال جنین

بعد از عمل انتقال جنین، شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید هر چند ممکن است تخمدان‌ها هنوز بزرگتر از اندازۀ معمول باشند. البته باید از انجام فعالیت‌های شدید اجتناب کرد.
عوارض جانبی معمول عبارتند از:
پس از گذشت مدت کوتاهی از عمل، مقداری مایع شفاف یا خونی جاری می‌شود که به علت پاک کردن دهانۀ رحم قبل از انتقال جنین است.
تورم پستان و حساسیت هنگام لمس آن
نفخ خفیف
یبوست
گرفتگی خفیف عضلات
اگر پس از عمل انتقال جنین درد متوسط یا شدید داشتید با مرکز درمان ناباروری بهمن و یا مطب پزشک خود تماس بگیرید. پزشک عواملی همچون عفونت، چرخش تخمدان و سندرم تحریک بیش از حد تخمدان را بررسی خواهد کرد.
حدود 10 تا 14 روز بعد از انتقال جنین بایستی آزمایش بررسی بارداری انجام شود. در این آزمایش، میزان هورمون HCG حاصل از جنین در خون مادر سنجیده خواهد شد. برای بسیاری از خانم‌ها، این چند روز جزء طولانی‌ترین روزهای زندگی است. صبور باشید و آرامش خود را حفظ کنید.
در حالت کلی رعایت دستورالعمل‌های زیر پیشنهاد می‌شود:
عدم استفاده از وان حمام و یا شنا کردن به مدت 48 ساعت پس از انتقال جنین
عدم استفاده از دوش واژینال یا تامپون
اجتناب از داشتن رابطۀ جنسی تا زمانی که ضربان قلب جنین در سونوگرافی دیده شود
اجتناب از انجام فعالیت فیزیکی شدید همچون دویدن آهسته، ایروبیک یا تنیس
اجتناب از بلند کردن اجسام سنگین
می‌توانید بعد از 24 ساعت استراحت در رختخواب (غیر از بلند شدن برای حمام یا وعده‌های غذایی)، سر کار بروید
پس از دو تا سه روز بعد از عمل می‌توانید به مسافرت نیز بروید.
بعضی از پزشکان پس از انتقال جنین، استراحت مطلق تجویز می‌کنند. با این وجود به خاطر داشته باشید که فعالیت فیزیکی اثری بر احتمال باردار شدن ندارد و ما بیماران را تشویق می‌کنیم که تا جایی که ممکن است به زندگی عادی خود بازگردند. بسیاری از خانم‌ها نگران این هستند که مثلاً با سرفه یا عطسه کردن جنین آن‌ها دفع شود، توجه داشته باشید که این رخداد از لحاظ فیزیکی غیر ممکن است و اگر جنین قرار باشد به دیوارۀ رحم بچسبد، این اتفاق خواهد افتاد.

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site