Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – هیستروسکوپی درمانی

هیستروسکوپی درمانی

hysteroscopy-treatment
هیستروسکوپی به وسیلۀ هیستروسکوپ که یک ابزار تلسکوپ مانند باریک است، انجام می‌شود. هیستروسکوپ از طریق واژن وارد رحم شده و تصاویر رحم را به یک صفحه نمایش منتقل می‌کند. ابتدا یک اسپکولوم (Speculum) وارد واژن شده سپس هیستروسکوپ به آرامی و از طریق دهانه رحم وارد آن می‌شود. برای منبسط کردن رحم، از مایعی همچون محلول قندی غلیظ و یا محلول نمکی استفاده می‌شود؛ این محلول از طریق هیستروسکوپ وارد رحم شده و به پزشک کمک می‌کند که رحم و دهانه لوله‌های فالوپ را از طریق هیستروسکوپ واضح‌تر ببیند. هیستروسکوپی درمانی به منظور تصحیح یک وضعیت غیر طبیعی که در حین هیستروسکوپی تشخیصی یافت شده است،‌ به کار می‌رود. برای اجتناب از نیاز به عمل جراحی دوم، این دو عمل می‌توانند همزمان انجام شوند. هیستروسکوپی می‌تواند با دیگر عمل‌های جراحی همچون لاپاروسکوپی یا پیش از عمل‌هایی همچون اتساع و کورتاژ (D&C) انجام شود. از هیستروسکوپی درمانی برای درمان موارد زیر استفاده می‌شود:

  • »پولیپ‌ها و فیبروئیدها: هیستروسکوپی برای از بین بردن این تومورهای غیر سرطانی که در رحم یافت می‌شوند، به کار می‌رود.
  • »بافت‌های زخم (چسبندگی‌): این بافت‌های زخم در رحم شکل می‌گیرند و ممکن است منجر به تغییراتی در جریان قاعدگی و همچنین ناباروری شوند. هیستروسکوپی می‌تواند برای تعیین موقعیت و برداشتن این بافت‌ها، به پزشک کمک کند. چسبندگی‌ها ممکن است به علت عفونت یا ناشی از عمل جراحی پیشین باشد.
  • »سپتوم: هیستروسکوپی می‌تواند در تشخیص سپتوم دیوارۀ رحم مؤثر باشد. سپتوم ناهنجاری رحمی است که از بدو تولد وجود دارد و می‌تواند موجب سقط مکرر یا زایمان زودرس شود.
  • »خونریزی غیر طبیعی: هیستروسکوپی می‌تواند جهت شناسایی علل بروز قاعدگی شدید یا طولانی و همچنین خونریزی بین دوره‌ای و یا پس از یائسگی مورد استفاده قرار گیرد. سوزاندن آندومتر (Ablation) عملی است که در آن هیستروسکوپ همراه با ابزارهای دیگر برای از بین بردن نقاط خونریزی‌دهندۀ پوشش دیوارۀ رحم و به منظور درمان برخی عوامل خونریزی شدید به کار می‌رود.
پیش از هیستروسکوپی

زمان عمل هیستروسکوپی طوری تنظیم می‌شود که در دوران قاعدگی بیمار نباشد. برای کمک به آرامش بیمار نیز ممکن است پیش از عمل به او دارو داده شود. همچنین ممکن است از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی برای از بین بردن درد استفاده گردد. نوع بیهوشی در عمل هیستروسکوپی به عواملی مانند محل انجام جراحی (مرکز بیمارستانی و یا مطب پزشک) و سایر اعمال جراحی که به صورت همزمان با آن انجام می‌شوند، بستگی دارد. در صورت انتخاب روش بیهوشی عمومی باید بیمار پیش از عمل و برای مدت زمان خاصی از خوردن و آشامیدن خودداری کند.

پس از هیستروسکوپی

پس از عمل ممکن است یک تا دو روز درد شکم یا خونریزی واژینال داشته باشید. چنانچه در این دوره احساس ضعف یا بیماری خفیفی وجود داشته باشد، امری طبیعی است. با این وجود، در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

  • »تب
  • »درد شدید شکمی
  • »ورم شدید کل بدن

هیستروسکوپی یک عمل جراحی جزئی به حساب می‌آید و معمولاً نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. در شرایط خاص که مثلاً پزشک در مورد واکنش شما به بیهوشی نگران باشد، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید.

 

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site