Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – میکرواینجکشن (ICSI)

میکرواینجکشن (ICSI)

تزریق اسپرم درون سیتوپلاسم (ICSI)

تزریق اسپرم درون سیتوپلاسم شامل تزریق مستقیم یک اسپرم درون یک تخمک، به منظور بارور کردن آن است. در مرحله بعد، تخمک بارور شده (رویان) برای مدت معینی در دستگاه انکوباتور کشت داده می‌شود و پس از انجام تقسیمات سلولی و رسیدن به مراحل تکاملی مناسب، به رحم مادر منتقل می‌شود.
روش میکرواینجکشن بر این موضوع تأکید دارد که تا زمانی که اسپرم وجود داشته باشد (حتی به تعداد کم)، باروری امکان‌پذیر است.

چه زمانی میکرواینجکشن پیشنهاد می‌شود؟

زمانی که تعداد اسپرم‌های مرد بسیار کم باشد .

دیگر مشکلات ناشی از اسپرم همچون شکل غیر طبیعی یا تحرک کم وجود داشته باشد.

تلاش‌های پیشین برای انجام لقاح خارج رحمی منجر به شکست یا نرخ پایین باروری شده باشد.

مردان با سابقه وازکتومی که نیاز به برداشت اسپرم از بیضه‌ها یا اپیدیدیم (محل بلوغ اسپرم) می‌باشد.

در شرایطی که تعداد اسپرم‌ها در مایع منی، صفر شمارش شده است ولی در بافت بیضه اسپرم وجود دارد (آزواسپرمی غیر انسدادی).

وجود مشکل در انجام انزال مانند افرادی که دچار آسیب طناب نخاعی،‌ دیابت و دیگر اختلالات هستند.

مراحل میکرواینجکشن

روش میکرواینجکشن شبیه به IVF است اما به جای اینکه بارور شدن تخمک در ظرف آزمایشگاهی انجام گیرد، متخصص جنین‌شناس اسپرم‌های متحرک با شکل نرمال را از نمونه مایع منی استخراج کرده و به طور مستقیم در هر تخمک تزریق می‌کند.

نکاتی برای خانم‌ها

داروهای تحریک تخمک‌گذاری باید برای تحریک مناسب تخمدان‌ها و تولید تخمک‌های بیشتر، مصرف شوند (همچون روش IVF).

تخمک‌ها جمع‌آوری شده و به هر تخمک، یک اسپرم تزریق می‌شود. پس از دو تا سه روز، تخم‌های بارور شده به رحم زن منتقل می‌شوند (همچون روش IVF).

برخی مراکز پیشنهاد می‌دهند که انتقال جنین در مرحله بلاستوسیست انجام شود. به این معنی که تخمک‌های بارور شده به مدت 5 تا 6 روز در محیط خارج رحم باقی بمانند تا مراحل تکاملی خود تا بلاستوسیست را طی نموده و سپس منتقل شوند.

پس از درمان، برای انجام آزمایش بارداری زمان ملاقات تنظیم می‌شود.

نکاتی برای آقایان

قبل از انجام عمل ICSI بایستی متخصص جنین‌شناس، اسپرم را زیر میکروسکوپ مورد بررسی قرار داده و تصمیم‌گیری نماید که آیا میکرواینجکشن می‌تواند احتمال باروری تخمک، داشتن تعداد جنین مناسب و بچه‌دار شدن را بالا ببرد یا خیر.

مرحله بعد به این بستگی دارد که آیا مرد می‌تواند بدون مداخله پزشکی اسپرم تولید کند. اگر بله، پس مرد باید در همان روزی که تخمک‌های خانم جمع‌آوری می‌شود، نمونه مایع منی را تحویل دهد. اگر نه، اسپرم می‌تواند به طور مستقیم از اپیدیدیم (لوله باریک درون بیضه که محل ذخیره و بلوغ اسپرم است) و با استفاده از یک سرنگ باریک برداشته شود (روش PESA).

اسپرم می‌تواند از طریق بیضه‌ها و با استفاده از روش TESA (کشیدن اسپرم از بیضه با سوزن مخصوص) نیز به دست آید. همچنین می‌توان مقادیر بسیار کوچکی از بافت بیضه را برداشت و اسپرم‌ها را از آن استخراج نمود (روش TESE- استخراج اسپرم از بافت بیضه).

یک اسپرم به درون هر تخمک تزریق می‌شود. این عملیات به این معنی نیست که تخمک بارور شده و میکرواینجکشن تضمینی برای باروری ایجاد می‌کند اما این روش، شروع فرآیند پیچیده باروری را ساده‌تر خواهد کرد.

از باروری تخمک‌ها و انجام تقسیمات مناسب جنین‌ها طی مرحله کشت، در نهایت تعداد مناسب از جنین‌ها به رحم زن منتقل می‌شوند. تعداد جنین‌های انتقالی به سن خانم، کیفیت جنین‌ها، تعداد دفعات قبلی درمان باروری و وضعیت رحم خانم بستگی دارد.

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site