Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – برداشت اسپرم از اپیدیدیم از سطح پوست

برداشت اسپرم از اپیدیدیم از سطح پوست

عمل PESA به معنای آسپیره کردن اسپرم اپیدیدیم (محل ذخیره اسپرم) از طریق سوزن از سطح پوست است. در این روش پس از لمس بیضه و یافتن اپیدیدیم که به صورت یک هلال در طول بیضه قرار دارد یک سوزن بسیار نازک از طریق پوست کیسه بیضه (اسکروتوم) به درون ناحیه دُم یا انتهای اپیدیدیم وارد می‌شود. سپس با ایجاد یک مکش آرام، اسپرم ذخیره شده در ناحیه انتهایی اپیدیدیم برداشت می‌گردد.

pesa
این عمل معمولاً برای مردان ناباروری درخواست می‌شود که مبتلا به آزواسپرمی بوده و هیچگونه اسپرمی در مایع انزال آن‌ها یافت نمی‌شود و در بررسی آزمایشگاهی و معاینات بالینی علت وجود انسداد در مجاری انتقال اسپرم در خارج از بیضه تشخیص داده شده است و لذا طی انزال هیچ اسپرمی در مایع انزال آن‌ها مشاهده نمی‌شود. این اختلال ممکن است به علت انجام جراحی‌های قبلی از جمله وازکتومی به وجود آمده باشد.
برای انجام این عمل، ابتدا بیمار توسط متخصص اورولوژی یا متخصص آندرولوژی (ناباروری مردان) تحت معاینات بالینی قرار گرفته و آزمایشات تشخیصی لازم برای وی درخواست می‌گردد. از آنجا که برخی بیماری‌های ژنتیکی از جمله بیماری سیستیک فیبروزیز باعث انسداد در مجاری انتقال اسپرم در خارج از بیضه می‌شود لذا ممکن است در صورت نیاز، پزشک متخصص ناباروری مردان بیمار را برای بررسی بیشتر به یک متخصص ژنتیک جهت مشاوره ارجاع نماید تا علت دقیق آزواسپرمی مشخص گردد و در جهت نحوه درمان ناباروری و صاحب فرزند شدن، زوج با کمک متخصص ژنتیک تصمیم‌گیری نمایند. پس از تکمیل ارزیابی‌های بیمار، برنامه درمانی و روند انجام عمل جراحی توسط پزشک متخصص برای بیمار توضیح داده می‌شود و زمان انجام عمل جراحی مشخص می‌گردد. انجام عمل PESA برای بیمار، عملی نسبتاً آسان و سرپایی بوده و تحت بی‌حسی موضعی در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. لذا این عمل نیاز به بیهوشی کامل و بستری در بیمارستان نداشته و بیمار بعد از عمل می‌تواند به منزل بازگردد ولی توصیه می‌شود برای اطمینان بیشتر تا زمان آماده سازی اسپرم دریافتی و استفاده از آن برای باروری تخمک‌های همسر، زوج بیمارستان را ترک ننماید. در یک سیکلIVF توصیه می‌شود که عمل PESA پس از انجام عمل پانکچر همسر و اطمینان از وجود تخمک‌های مناسب انجام شود ولی به علت سرپایی بودن آن در برخی مراکز ممکن است قبل از عمل پانکچر، اسپرم از شوهر دریافت شود. در صورت انجام عمل PESA تشخیصی برای اطمینان از وجود اسپرم قابل استفاده برای درمان و عدم انجام همزمان تحریک تخمک گذاری همسر، هر گاه اسپرم‌ مناسب و متحرک در نمونه دریافتی از بیمار وجود داشته باشد، اسپرم‌های حاصل منجمد می‌‌شود تا مانع از انجام مجدد عمل PESA برای شوهر در طی سیکل IVF خانم در آینده گردد. به علت برداشت اسپرم از اپیدیدیم و عدم تکمیل مراحل بلوغی آن برای باروری طبیعی تخمک، همواره انجام عمل PESA در تلفیق با روش تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم یا ICSI انجام می‌شود تا زوج شانس بیشتری برای باروری داشته باشد.

Pesa Surgery icsi Sperm Selection

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site