Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home/bahmanivf/domains/bahmanivf.com/public_html/index.php on line 1
 بهمن – انجماد و ذخیره کردن اسپرم

انجماد و ذخیره کردن اسپرم

انجماد و نگهداری اسپرم با سابقه قریب به 50 سال، در حال حاضر به عنوان یک خدمت رایج در مراکز درمان ناباروی قابل ارائه به مردانی است که به دلایل مختلف از جمله شیمی درمانی یا پرتودرمانی در بیماران سرطانی و یا مواجهه با سایر مواد آسیب رسان قدرت باروری آن‌ها در معرض خطر بوده و در طول زمان کیفیت و یا تعداد اسپرم آن‌ها کاهش می‌یابد. در صورت رعایت اصول و استانداردهای لازم برای انجماد و نگهداری، اسپرم قادر به حفظ کیفیت اولیه خود طی فرآیند انجماد و ذخیره سازی بوده و پس از ذوب می‌تواند به منظور استفاده در لقاح خارج رحمی و یا دیگر روش‌های باروری مورد استفاده قرار گیرد.

Sperm freezing

چه افرادی از ذخیره اسپرم سود می‌برند؟

برای مردان در معرض تهدید کاهش قدرت باروری، انجماد و ذخیره سازی اسپرم، فرد را قادر می‌سازد تا در آینده در صورت آسیب به بیضه‌ها و عدم تولید اسپرم مناسب، از اسپرم ذخیره شده برای بچه‌دار شدن استفاده نماید. افراد در شرایط ذیل باید برای انجماد و ذخیره اسپرم با پزشک خود مشاوره نمایند.

 • مردانی که خواستار انجام عمل وازکتومی (Vasectomy) می‌باشند.
 • کاهش تعداد و کیفیت اسپرم‌های یک مرد به ویژه در مواردی که این روند کاهشی با گذشت زمان در حال افزایش باشد.
 • مردانی که در روز انجام عمل تخمک‌گیری از همسر و انجام لقاح در مرکز حضور ندارند.
 • مردانی که در روز انجام عمل تخمک‌گیری از همسر، دادن نمونه اسپرم برای آن‌ها سخت بوده یا امکان‌پذیر نمی‌باشد.
 • مردان کاندیدای دریافت داروهای سیتوتوکسیک و یا شیمی درمانی و پرتودرمانی در مبتلایان به انواع سرطان‌ها که خطر آسیب به بیضه‌ها و عدم تولید اسپرم در آینده وجود دارد.

انجماد اسپرم‌ها چگونه انجام می‌شود؟

انجماد اسپرم در حال حاضر به عنوان یک خدمت رایج در اغلب مراکز درمانی ارائه می‌شود ولی با توجه به حساسیت فوق‌العاده اسپرم و امکان آسیب به آن طی فرآیند انجماد و ذخیره سازی، رعایت اصول و استانداردهای لازم و انجام آن توسط افراد آموزش دیده توصیه می‌گردد. مراحل انجماد را می‌توان به اختصار به شرح ذیل عنوان نمود.

 • قبل از موافقت جهت انجماد و ذخیره کردن اسپرم‌ها، پزشک در مورد فرآیندی که انجام می‌شود و خطرات احتمالی آن مشاوره‌ای را با فرد انجام می‌دهد.
 • مرد، تحت غربالگری بیماری‌های عفونی شامل ایدز و هپاتیت B و C قرار می‌گیرد.
 • فرد رضایت کتبی را در مورد انجماد و ذخیره سازی اسپرم‌ خود ارائه داده و سپس برای انجام کلیه مراحل اداری و پرداخت هزینه‌های انجماد و نگهداری ارجاع می‌گردد.
 • در محل مرکز درمان ناباروری، فرد یک نمونه مایع منی تازه ارائه می‌نماید.
 • ارزیابی و ثبت کیفیت نمونه اسپرم و تأیید امکان انجماد آن توسط متخصص جنین شناس انجام می‌شود.
 • نمونه بر اساس پروتکل استاندارد، منجمد شده و در تانک‌های مخصوص ذخیره اسپرم حاوی نیتروژن مایع ذخیره می‌گردد. در حال حاضر بر اساس شواهد علمی معتبر نگهداری اسپرم برای طولانی مدت، بدون هیچ گونه آسیب به آن فراهم می‌باشد و فرد صاحب نمونه با مراجعه به مرکز ذخیره کننده نمونه در زمان‌های سر رسید معین، نسبت به تمدید مدت نگهداری اسپرم خود تا زمان استفاده اقدام می‌نماید. بر اساس قوانین کشور ایران استفاده مجدد از نمونه ذخیره شده مستلزم در قید حیات بودن صاحب نمونه و مراجعه حضوری وی برای استفاده از نمونه مذکور می‌باشد.

 

Sperm Freezing
Sperm Freezing

 

Sperm freezing

Popular School Essay Ghostwriters For Hire For School 英语 文章 Click Home | What Are Binary Options? binäre optionen best site
Self Employed Payday Loans No Credit Check Canada go credit visit the following site